Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
05.05.2022
Podrobná recenze bezpečnostních kamer Innotronik
Na webu videokamery.cz je nově zveřejněna obsáhlá recenze na 12 typů nezávislých bezpečnostních kamer Innotronik. číst celé
07.02.2022
Solární bezpečnostní kamery
Nově máme v nabídce zcela nezávislé bezdrátové wi-fi / 4G bezpečnostní kamery Innotronik  bez nutnosti instalace jakékoliv kabeláže. Naše solární kame... číst celé
23.09.2020
AKU kompresor s LCD displejem
Yikoo YP001 - malá a praktická hustilka na baterie  Perfektně nahuštěné pneumatiky jsou základem bezpečné jízdy a je lhostejno, zda se jedná o automo... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 


 

Pokud zde postrádáte baterii určitého typu nebo kapacity, pošlete nám, prosím, nezávaznou poptávku na info@trx-baterie.cz. DĚKUJEME !

 


Naši partneři:

 


NIBE

Najdete nás i na MALL.CZ

 

U nás můžete platit
také elektronicky

 

 


 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 


 1. Úvod
 2. INFORMACE
 3. Péče o baterie
Péče o baterie

Jak zacházet s bateriemi

Gratulujeme Vám k výběru baterie TRX. Před prvním použitím našeho produktu si pečlivě přečtěte následující instrukce.

Poznámka:
Všechny zmíňky o „bateriích“ v následujících instrukcích se vztahují k Lithium Ionovým bateriím TRX.

Bezpečnostní pokyny:

 • Nenechávejte nebo nepoužívejte baterie blízko otevřeného ohně, blízko tepelného zdroje, na přímém slunci, v uzavřeném vozidle parkujícím na slunci nebo na jakémkoliv jiném místě s vysokou teplotou. Vyhnete se tím možnosti zničení baterie nebo požáru.
 • Používejte pouze nabíječky určené k nabíjení této baterie. Použitím jiného typu nabíječky se vystavujete riziku přehřátí baterie, požáru nebo exploze.
 • Baterie nesmí přijít do styku s vodou nebo přílišným vlhkem. Voda může způsobit zničení baterie nebo výrazné snížení její životnosti.
 • Používejte baterii pouze v přístrojích, kterým je určena. Použitím v jiném zařízení může způsobit její zničení nebo výrazné snížení její životnosti.
 • Baterie má vestavěný ochranný mechanismus, který zaručuje bezpečný provoz. Nikdy se nepokoušejte jej odpojovat nebo jakýmkoliv způsobem upravovat.

 

Zanedbání některé z následujících instrukcí může způsobit zničení baterie, požár nebo výbuch:

 1. nikdy nevhazujte baterii do ohně nebo jiného tepelného zdroje
 2. vždy se přesvědčete, že vkládáte baterii do přístroje správně otočenou
 3. nikdy nedovolte, aby se + a – kontakty na baterii spojili vodivým předmětem
 4. neskladujte baterie dohromady s vodivými (kovovými) předměty
 5. nikdy baterii mechanicky nepoškozujte či nepropichujte
 6. nikdy k baterii přímo nic nepájejte a neletujte

 

Výstraha:

 • Nikdy nedávejte baterie do kamen, mikrovlnné trouby nebo vysokotlakého zařízení. Vystavujete se tím riziku přehřátí baterie, požáru nebo exploze.
 • Pokud baterie během nabíjení nebo používání začne ostře zapáchat, prudce se zahřívat, měnit barvu, měnit tvar nebo vykazovat jiné abnormální chování, neprodleně ji vyjměte ze zařízení nebo nabíječky a už ji nikdy nepoužívejte.
 • Pokud baterie po uplynutí běžné doby nabíjení stále není nabita na plnou kapacitu, zastavte nabíjení. Stálé dlouhotrvající nabíjení může způsobit přehřátí baterie, požár nebo explozi.
 • Bateriové články obsahují těkavou kapalinu. Pokud se Vám nešťastnou náhodou dostane do očí, ihned je propláchněte proudem čisté vody a vyhledejte lékaře. Tekutina také může při delším působení způsobit podráždění kůže. Při potřísnění zasažené místo ihned omyjte vodou.
 • Pokud by někdy z baterií začala vytékat tekutina, ihned ji odstraňte z dosahu ohně. Tekutina je hořlavá a mohlo by dojít k požáru nebo výbuchu.

 

Důležité:

 • Baterii je nutné nabíjet při okolní teplotě od 10°C do 35°C. Nabíjení mimo uvedený teplotní rozsah může způsobit únik kapaliny z baterie nebo přehřátí a vést až ke zničení baterie a ztrátě životnosti.
 • Ujistěte se, že jste si dobře přečetli tyto bezpečnostní instrukce a uchovejte je v dosahu pro případné další použití.
 • Před nabíjením baterie si pečlivě přečtěte také návod k použití nabíječky.
 • Jestliže před prvním použitím zpozorujete na baterii korozi, silný zápach, zahřívání baterie nebo jiné abnormální chování, kontaktujte svého prodejce.
 • Pokud baterii používají děti a nezletilí, dbejte na to, aby byl nablízku vždy dospělý, který dohlédne na správnou manipulaci.
 • Skladujte baterii vždy z dosahu malých dětí a nedovolte jim samostatně s ní manipulovat.
 • Nikdy nevystavujte baterii přímému úderu (např. kladivem). Mohlo by dojít ke zranění, požáru nebo výbuchu.

 

Používání baterie:

 • Po zakoupení baterie není plně nabita. Bez zbytečného odkladu ji tedy plně nabijte, a to před prvním použitím.
 • Úvodní nabíjecí cyklus nepřerušujte, zajistíte tím optimální zformátování baterie a můžete tak plně využít její kapacitu.
 • Plné kapacity baterie dosáhne po 3-4 nabíjecích cyklech.
 • Mějte na paměti, že baterie se používáním opotřebovává. S každým nabíjecím cyklem se o trochu snižuje její kapacita. Pokud se jedná o baterii do notebooku, zbytečně ji nevybíjejte, pokud máte v dosahu el. síť.
 • Používání baterie v mrazivém prostředí zkracuje pracovní čas baterie (rychleji se vybíjí). Proto ji po nabití přenášejte např. ve vnitřní kapse, aby ji zahřívala tělesná teplota než baterii použijete.
 • Baterii je nutné nabíjet při okolní teplotě od 10°C do 35°C. Nabíjení při vyšších teplotách může vést k poškození baterie, zatímco při nižších teplotách nelze docílit plného nabití baterie.
 • Pokud baterie po plném nabití pracuje jen krátkou dobu, dosáhla již konce své životnosti a je potřeba ji vyměnit za novou.

 

Skladování:

 • Baterie TRX poskytují vysokou kapacitu v kompaktním provedení. Jejich skladování při plném nabití však může vést ke snižování jejich výkonu.
 • Nenechávejte baterii vybitou déle, než je nezbytně nutné, protože nízké napětí by mohlo otevřít vnitřní bezpečnostní obvod, což by způsobilo, že by baterii už nešlo nabít.
 • Pro delší skladování je nejlepší nabít baterii na cca 40% a uložit v suchu a pokud možno v chladu (do 20°C). Před dalším použitím baterii opět plně nabijte.

 

Kalibrace notebookových baterií:

Baterii u notebooku nelze nabít na 100%

Při používání notebooku se li-Ion baterie mohou dostat do stavu, že indikace hodnoty nabití baterie v operačním systému nedosáhne 100%, přestože by baterie měla být plně nabita. To je způsobeno odchylkou mezi skutečným stavem baterie a hodnotami power managmentu notebooku. Současné notebooky obsahují managment pro úsporu energie, který zajišťuje optimální provozní dobu notebooku při chodu na baterii a současně vysokou životnost baterie. Pro jeho správnou funkci je třeba sladit skutečný stav baterie s hodnotami, se kterými pracuje power managment. Tyto hodnoty se po nějáké době užívání mohou mírně lišit a způsobit tak nesprávné vyhodnocení stavu baterie. Kalibraci tedy použijeme k jejich srovnání.

Kalibrace baterie notebooku je nutná v těchto případech:

 1. LED kontrolka nabíjení, zpravidla umístěná na předním čele Vašeho notebooku, signalizuje stav plného nabití Vašeho notebooku (viz. Uživatelská příručka - popis stavových LED indikátorů), ale údaj v dolní liště pracovní plochy Vašeho operačního systému je nižší než 100%.

 2. Stav nabití baterie ukazuje 100%, ale tato hodnota při práci s notebookem rychle klesá k nule. Navíc i když je tento údaj již na nule, tak notebook pracuje na baterii i nadále, a to i po několik dalších hodin.

Pro kalibraci baterií existují dvě různé metody, které mají podobný účinek

Metoda č.1

U většiny aktuálně dodávaných notebooků je program pro kalibraci baterií implementován do BIOSu notebooků a lze spustit přímo ze Setupu BIOSu.

Metoda č.2 (pro všechny notebooky)

Skutečný stav baterie se může lišit se stavem baterie ve Windows. Pokud OS zjistí nízký stav baterie, notebook vypne nebo provede jiný přednastavený úkon. Pokud je však ve skutečnosti baterie ještě nabitá, mohl by notebook klidně fungovat dál.

Nabijte tedy baterii na maximum, vypněte notebook a odpojte napájení. Potom notebook zapněte na baterii, nechte ho naběhnout do BIOSu (u většiny notebooků po startu stisknout F2) a nechte notebook běžet v BIOSu než se sám od sebe nevypne. V BIOSu se baterie vybije bez podpory windows.

Jakmile se notebook vypne, zapojte jej do sítě a okamžitě notebook zapněte. Důležité je nenechávat baterii delší dobu v úplně vybitém stavu, mohla by se poškodit. OS windows tak zjistí nový skutečný nejnižší stav baterie a tím se zresetuje. Vy pak máte k dispozici plnou kapacitu baterie pro chod vašeho notebooku.

 

 

Facebook
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz